תפריט

מרפאת שיניים, עזרה ראשונה שיניים

אסתטיקה שיניים

אסתטיקה שיניים – הרבה מעבר לחיוך

במשך שנים אסתטיקה שיניים היה נושא אותו הזניחו רבים. רופאי שיניים התמקדו בעיקר בפן ההיגייני והבריאותי של הפה, אולם התעלמו כליל ממראהו החיצוני. בזמן האחרון עלתה המודעות לאסתטיקה שיניים בישראל, וכיום ישנם טיפולים רבים לכל בעיה.

אסתטיקה שיניים – הלבנה

אחת הבעיות המטרידות ביותר היא שיניים צהובות. זוהי גם אחת מן הבעיות הנפוצות שבגינן פונים אנשים לטיפול כזה או אחר. כיום ישנן מספר שיטות אפקטיביות לבעיה זו.

הלבנת שיניים ביתית היא דרך מצויינת וזולה להשיג שיניים לבנות, אולם יש לשים לב כי אחוז החומר המלבין בתוך הערכות הנמכרות בבתי המרקחת אינו גבוה במיוחד, ולכן לא תמיד אפקטיבי. דרך נוספת להלבין שיניים היא דרך הרופא עצמו, בשיטת הסדים. הרופא מתאם מעין תבנית בצורתן של השיניים ומספק את חומר ההלבנה, אשר מכיל אחוזים גבוהים יחסית של חומר פעיל. שיטה זו מומלצת במיוחד כיוון שהיא מלווה תמידית על ידי רופא השיניים.

הלבנת שיניים בלייזר  או בטכנולוגיית לד (LED) היא מומלצת בוודאי. מצד המטופל אין צורך במאמץ ביתי, אלא בסך הכל בהגעה למרפאה. לאחר כחמישה טיפולים השיניים שלכם יהיו לבנות. בכל אחד מן הטיפולים יש לשים לב כי ישנן תופעות לוואי וסיכונים, ולכן מומלץ ביותר להיוועץ עם רופא השיניים לפני התחלתו של טיפול כזה או אחר.

אסתטיקה שיניים – אורתודנטיה

אורתודנטיה היא שם נרדף ליישור שיניים. בשנים האחרונות ניתן לראות את הקוביות המפורסמות המשמשות ליישור השיניים גם על מבוגרים, וזאת מכיוון שעד לשנים האחרונות לא נתנה חשיבות לצורתן של השיניים. אולם, כיום רופאים טוענים כי יישור שיניים הוא הרבה מעבר לנראות הפה והשיניים, אלא מהווה פאקטור חשוב ביותר בכל הנוגע לשמירת הפה והשן, לא כל שכן על אסתטיקה שיניים.

כיום ישנן שיטות שונות ורבות ליישור שיניים, ומשך הטיפול התקצר עד לכדי מספר חודשים מועט בחלק מן השיטות. זאת בנוסף לכך שכיום ניתן ליישר שיניים גם מבלי שמישהו ידע על כך. ישנה אפשרות להדביק את הקוביות מאחורי השיניים, יש טיפול בחומרים שקופים ואף טיפול בלייזר. יש אפילו מקומות בארץ ובעולם בהם ללכת עם קוביות שכאלו על השיניים הוא טרנד אופנתי לוהט.

אסתטיקה שיניים – גם ל"אובדי עצות"

אסתטיקה שיניים היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. גם אנשים שחשבו שכבר אין להם תקנה, ומצבן הבריאותי והחיצוני של השיניים שלהם היה בכי רע מצאו פיתרון באסתטיקה שיניים. כיום ישנן מספר אפשרויות לטיפול בבעיות מסוג זה:

החלפת השיניים בכתרים היא שיטה נפוצה לאנשים שמצב השיניים שלהם הוא בכי רע. בשיטה זו, מולבשים על השיניים לאחר שעברו טיפול כתרים שבעצם מחליפים את השיניים, ונותנים לפה מראה של שיניים חלקות וחדשות.

ציפוי שיניים בחרסינה היא אחת מהשיטות הנפוצות כיום לאסתטיקה שיניים. בשיטה זו אין צורך בטיפול כזה או אחר לשן עצמה, ובסך הכל מודבקים על השן ציפויי חרסינה אשר לא פוגעים בשן עצמה, ונותנים לפה ולשן בדיוק את המראה לו קיוויתם – שיניים לבנות וחיוך לבן ורחב.

שינוי גודל גופנים
Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Youtube