תפריט

מרפאת שיניים, עזרה ראשונה שיניים

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים – הדרך היעילה לחיוך מושלם

שיניים לבנות הן לא רק בשביל היופי. חיוך שחושף שיניים לבנות הוא כלי יעיל ביותר בחיי היום היום שלנו. הוא כלי שעוזר בתקשורת בין אישית, בזוגיות ובעבודה. אולם, לא לכולם יש חיוך כזה. הלבנת שיניים היא הפתרון לכך.

הלבנת שיניים – כיצד זה נעשה

ישנן מספר שיטות נפוצות שמשמשות להלבנת שיניים:

הבהרה ביתית היא אחת השיטות השכיחות ביותר. ניתן לרכוש בבתי המרקחת מוצרים בסיסיים להלבנת שיניים, שעיקר שימושים הוא הדבקה של פסי הלבנה על השיניים למשך מספר שעות.היתרון היחסי של שיטה זו הוא מחירה הזול, אולם אחוז החומר המלבין במוצרים אלו הוא נמוך במיוחד ולכן לא תמיד אפקטיבי והשיניים לא נשארות לבנות לארוך זמן, ולעיתים ישנן תופעות לוואי כגון דלקת בחניכיים, שהיו יכולות להימנע לולא היה מעורב רופא שיניים בטיפול.

הלבנת שיניים על ידי סד היא שיטה מצוינת. אחד היתרונות הגדולים שלה הוא שהיא מבוצעת על ידי רופא השיניים. הרופא מכין תבנית בצורתם של השיניים שעשוייה מחומר מיוחד, ולאחר מכן מספק חומר מלבין אפקטיבי במיוחד. השאר כבר תלוי ברמת ההתמדה שלכם. תחילה מורחים את החומר בתוך התבנית שמתלבשת בדיוק ורק על השיניים, ולאחר שהרכבתם אותה על עליהן, יש להישאר איתה למשך כל הלילה. בראש ובראשונה, היתרון בשיטה זו הוא הליווי הצמוד של רופא השיניים, שיכול למנוע תופעות לוואי, אולם יתרון נוסף הוא האפשרות לשלוט על רמת הלבנת השיניים, אולם כיוון שהתהליך יחסית איטי, השיניים נשארות לבנות לאורך זמן רב מאוד.

הלבנת שיניים מקצועית במרפאה נעשית על ידי לייזר או טכנולוגיית לד (LED). מדובר בשיטה שדורשת הגעה למרפאה למספר טיפולים. תחילה מורחים חומר המגן על החניכיים בזמן הטיפול, ולאחר מכן חומר מלבין על השיניים עצמן. לאחר כשמונה דקות בהן מקרינה מנורת הלד או הלייזר על החומר, ניתן כבר לראות תוצאות ראשוניות, אולם לא כדאי לנוח על זרי הדפנה ומומלץ מאוד להמשיך ולהגיע לכל הטיפולים. היתרון הגדול הוא כמובן התוצאות המיידיות אליהן מגיעים מיד בגמר הטיפול, וגם האפשרות להלבין שיניים ספציפיות בלבד. יתרון נוסף הוא הפסיביות של המטופל, שבניגוד לשיטות הלבנת שיניים האחרות, כאן נדרש ממנו לא יותר מאשר פשוט להופיע לטיפול.

הלבנת שיניים – דברים שחשוב לדעת

הלבנת שיניים אינה פוגעת בשן עצמה. הלבנת שיניים מאושרת על ידי מנהל התרופות האמריקאי מזה כעשרים שנה, ואושרה לאחר מחקרים שהצביעו כי לא נשקפת שום סכנה לשן.

מעשנים? שימו לב. אם בחלק מטיפולי הלבנת שיניים ההלבנה יכולה להחזיק מעמד עד כשבע שנים לאחר הטיפול, בקרב אוכלוסיית המעשנים מספר זה יורד בצורה משמעותית, ועומד על כשנתיים בלבד לאחר טיפול הלבנת שיניים.

גם לאחר הטיפול ישנה משמעות רבה לאופן בו מתחזקים את השיניים. הרגלי אכילה נכונים לצד צחצוח שיניים נכון מספר פעמים ביום ובאופן מתמיד, יעזור לכם לשמור על השיניים הלבנות, עד לפעם הבאה שתצטרכו הלבנת שיניים.

שינוי גודל גופנים
Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Youtube