תפריט

מרפאת שיניים, עזרה ראשונה שיניים

מה הן השיטות ליישור שיניים למבוגרים?

טיפולי יישור שיניים מבוקשים יותר ויותר אצל מבוגרים. אנחנו דואגים למראה הפה של ילדינו ורוצים עבורם מראה אסתטי של שיניים ישרות ולבנות, מדוע שזה לא יתאים גם עבורנו בגיל מבוגר יותר?

שיניים לא ישרות אינן רק עניין אסתטי, אלא גם עניין בריאותי. שיניים לא ישרות עלולות לגרום לבעיות חניכיים והן מפריעות ללעיסה ולעיתים גם לאופן הדיבור. יש מקרים שיישור שיניים בגיל צעיר לא צלח או לא בוצע בצורה מיטבית, ויש צורך בטיפול משלים או חילופי לתיקון.

טיפול יישור שיניים אצל מבוגרים שונה מהטיפול הניתן לילדים ובני נוער. בעת הטיפול יש גורמים רבים אשר יש לתחשב בהם. מבנה השיניים בגיל מבוגר שונה ממבנה השיניים אצל ילדים, יש תזוזה של השיניים, בעיות חניכיים ושינויים בלסתות. יכולות להיות בעיות רפואיות כמו סוכרת, בעיות בכליות, בריחת סידן ועוד.

שלבי הטיפול ליישור שיניים

הטיפול מתבצע אצל אורתודנט בעל מומחיות ליישור שיניים. התהליך יכלול מספר שלבים ויכול להתמשך זמן ארוך, ממספר חודשים ועד שנתיים:

  • האורתודנט יבקש מידע רפואי על מצבו הבריאותי הכללי של המטופל ועל היסטוריית טיפולי השיניים שלו.
  • בדיקה מקיפה ויסודית של הפה על ידי האורתודנט.
  • צילומים שונים ומקיפים של הפה והפנים.
  • לאחר שהאורתודנט יקבל תמונה מלאה ומקיפה על מצבו של המטופל ועל שיניו הוא יכין תכנית טיפולים מותאמת אישית למטופל וייתן הערכה למשך זמן הטיפול בהתאם לשיטה בה מבוצעת השתלת השיניים.

שיטות ישנות וחדשות המשמשות ליישור שיניים

  • יישור שיניים קלאסי. השיטה מוכרת וותיקה. גשר ממתכת מורכב מחוט תיל וסמכים (קוביות) המולבשים על השיניים. מדי פעם בביקורים שגרתיים של ביקורת אצל האורתודנט, הגשר עובר חיזוקים והחלפת גומיות, עד שהשיניים זזות ומתיישרות. התהליך הוא ארוך ובמהלכו מראה השיניים אינו אסתטי.
  • סמכים שקופים. בדומה לשיטת היישור הקלאסית, מורכבים סמכים על חוט תיל אך במקרה זה הם שקופים ועשויים פלסטיק או סיליקון ולפעמים עשויים מחרסינה. למרות השקיפות, נשארת בעיית האסתטיקה מכיוון שניתן לראות מבחוץ את חוט התיל העובר מעל השיניים ובין הסמכים.
  • גשר פנימי. שיטת יישור שיניים לינגואלית המבוצעת באמצעות הרכבת גשר על החלק הפנימי של השיניים. בשיטה זו יש צורך במיומנות גבוהה של האורתודנט. הוא מחבר את הסמכים לחלק הפנימי של השיניים שאינו נראה מבחוץ והגישה אליו קשה יותר. השיטה הזו אסתטית יותר ומאפשרת דיבור וחיוך ללא הפרעה, אך היא יקרה יותר משיטת היישור הקלאסי.
  • יישור שיניים בטכניקת דמון Damon. שיטה חדשנית בה הסמכים ננעלים מעצמם על השיניים, ללא שימוש בגומיות ומאפשרים תזוזה של הלסת ללא לחץ. השיטה נוחה יותר למטופל, הטיפול אורך זמן קצר יותר והשמירה על היגיינת הפה קלה יותר.
  • אינויזליין Invisalign. זוהי שיטה חדשנית, דיגיטלית. באמצעות הדמיה בתלת ממד מודדים את מערכת השיניים וסגר הפה של המטופלים ומכינים טיפול וירטואלי. על סמך ההדמיות מייצרים סדרת קשתיות שקופות מותאמות למצב המטופל ומותאמות לשלבי הטיפול. הקשתיות מיוצרות מחומר פולימרי שקוף שאינו מורגש בהרכבתו על השיניים. מדי שבועיים מוחלפות הקשתיות. זהו טיפול נוח ואסתטי. הקשתיות אינן מורגשות כלפי חוץ, אין חוטים, מתכות או גומיות. הן נשלפות בעת אכילה, שתיה וצחצוח שיניים.

לסיכום, מבוגרים רבים רוצים מראה שיניים ישר. תחום רפואת השיניים מציע עבורם מגוון שיטות טיפול, חלקן ותיקות וחלקן חדשניות מאד ובלתי נראות כלפי חוץ במהלך הטיפול.  בסוף הטיפול יזכה המטופל במראה האסתטי והבריא של השיניים. 

שינוי גודל גופנים
Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Youtube