תפריט

מרפאת שיניים, עזרה ראשונה שיניים

שאלות ותשובות

לכל מטופל אצל רופא שיניים (ואצל רופאים בכלל) יש שאלות המעסיקות אותו. אספנו מספר שאלות פופולריות וניסינו לתת תשובות פשוטות ומובנות. נשמח לענות על שאלות נוספות במרפאה או בטלפון.

מהם ציפויי חרסינה?
ציפויי חרסינה מאפשרים, למעשה, הלבנת שיניים לצמיתות. ציפויי הלומינירס (LUMINEERS) החדשניים עמידים כשיניים טבעיות ומאפשרים בניית ציפוי דק במיוחד (עד 0.2 מילימטרים). הציפוי מודבק על גבי השן או הכתר, וברוב המקרים, לא נדרשים שיוף, השחזת שיניים והרדמה ולא נגרם כאב. צבע הציפוי מותאם לכל מטופל ואינו משנה גווניו עם השנים. כמו-כן, ניתן לעצב מחדש את מבנה מערכת השיניים באמצעות שליטה בקביעת צורת הציפויים.

מהי מחלת חניכיים?
ישנם מספר סימנים היכולים להעיד על קיומה של מחלת חניכיים, כגון: חניכיים נפוחות ורגישות הנוטות לדימום בקלות, נסיגת חניכיים ועוד. עם זאת, מכיוון שהמחלה איננה מלווה, לרוב, בכאבים, ישנה חשיבות רבה בביקורת סדירה אצל רופא שיניים לשם גילוי מוקדם. התדרדרות של המחלה עלול לגרום לנשירת שיניים. טיפול סדיר על ידי שיננית וצחצוח שיניים תקין, יכולים להסיר את רובד החיידקים, המהווה את הגורם העיקרי להופעת המחלה.

מהי השתלה?
שתל דנטלי מהווה תחליף לשורש, ועליו ניתן להרכיב כתר, גשר או תותבת. לרוב, השתל עמיד יותר משיניים טבעיות. השתל נראה כשן טבעית ולא גורם נזק לשיניים ולרקמות סמוכות, כפי שקורה, פעמים רבות, בעקבות בניית גשר. תהליך ההשתלה אורך כמספר חודשים, בהתאם לתוכנית הטיפול לשיקום הפה. ההשתלה הדנטלית אפשרית לכל אדם במצב בריאותי תקין ובעל ממדי עצם לסת ומצב חניכיים מתאימים.

מהי הלבנת שיניים?
תהליך הלבנת שיניים במרפאת שיניים נעשה באמצעות מריחת חומרי הלבנה בריכוז גבוה על השיניים, תוך הקפדה על הגנת החניכיים. האצת התוצאות מושגת על ידי אור בעוצמה גבוהה או חום. התהליך נמשך כ-30 דקות וכבר בימים הסמוכים לתהליך ניתן להבחין בתוצאות.
אופציה נוספת היא הלבנת שיניים בבית המטופל. רופא השיניים מתאים למטופל סד מפלסטיק ועליו מורח ג'ל הלבנה. מדי יום המטופל מניח את הסד על שיניו במשך שעה וחצי לאורך תקופה של שבועיים.

מתי יש להבדק אצל רופא השיניים?
ישנה חשיבות רבה לבדיקות סדירות על ידי רופא השיניים וזאת לשם גילוי מוקדם ומניעת מחלות והחמרה של בעיות קיימות. בדיקה שגרתית כוללת אבחון קליני של השיניים ורקמות הפה וכן צילומי שיניים בהם יתגלו מוקדי עששת שלא נראו בבדיקה הקלינית.

שינוי גודל גופנים
Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Youtube